Блог Кормозаготовка

Скосити на силос не можна залишити на зерно. Де поставити кому?

Четверг, 2 мая, 2019
Скосити на силос не можна залишити на зерно. Де поставити кому?Like0

Дощі… коли потрібно заготовляти корма завжди дощі. Так і цього року нас не минула така сумна участь. З різних куточків України спеціалісти телефонують і запитують, «що робити?». Західна і центральна територія планували розпочинати 2-3-4 травня, але погода вносить свої корективи. Тому сьогодні я буду робити опис на найбільш поширені питання:

— Що робити, якщо необхідно заготовляти масу з вмістом сухої речовини менше 30%? Які параметри?
— Довша різка зменшує виділення соків при трамбуванні маси. В соки потраплятьть всі розчинені поживні речовини корму і в основному протеїн та вуглеводи. Тобто це дуже цінна складова частка корму. Ми повинні мінімізувати виділення соків з силосної маси. Чим вологіша маса, тим швидше проходить розвиток мікрофлори, але тут розвивається як патогенні так і корисні організми. Тому варто обговорити з представником компанії, якої плануєте використовувати інокулянти про ефективність їх продукту при високій вологості силосної маси та потребі збільшення норми внесення інокулянту. Варто розглядати використання хімічного консерванта, коли ми не чекаємо на виробництво органічних кислот мікроорганізмами, а вносимо безпосередньо органічні кислоти або їх солі в силосну масу і тим самим знижує рН корму при цьому блокуючи розвиток клостридії.
Ми говоримо про мін вміст сухої речовини на рівні 27%, але то показник вже в силосній ямі. Висота закладання в 2 м забезпечить швидку виборку і попередить втрати і псування корму в ямі.

— Як змінюються параметри поживності житнього силосу в різних фазах?
— У фазу прапорцевого листочка рівень протеїну 17-18%, а перетравність НДК в межах 70%, при цвітіні вміст протеїну в межах 15% і перетравність НДК на рівні 60%, в період початку наливу колоса вмість сирого протеїну в межах 12% і перетравність НДК на рівні 50%. Не варто плутати вміст НДК і сирої клітковини, тут важливіше перетравність НДК!
Потрібно йти в ногу з часом і практика показує кращу ефективність роботи і нормування саме показника перетравної НДК, ніж сирої клітковини. Тобто кількість геміцелюлози, целюлози і лігніну. Коли ми отримуємо аналіз в сухій речовині, то ми бачимо співвідношення його окремих компонентів, тобто %.

— Чи варто починати, якщо вийшли ости? Від виходу остів до молочно-воскової стиглості протеїну вже нема, перетравності вже нема, а енергії ще нема?
— Варто розуміти, що збирати жито гірше ніж в прапорцевому, але значно краще ніж молочно-воскова. Нам потрібна енергія перетравності, а не енергія зернового крохмалю. Жито в молочно-восковій — це вже абсолютно інший корм. У фазу наливу зерна зявляється крохмаль, падає протеїн, знижується НДК і найгірше його перетравність. Можна забирати на пряму комбайном, варто різати мілко 2-2,5 см, не варто в великій кількості згодовувати високопродуктивним. Але це все ж краще, ніж корм згніє з високою перетравністю та високим протеїном. В цьому випадку в деяких регіонах можна попробувати сою 0000 чи надранній соняшник. Або сидерат чи пар.

Стаття написана по матеріалам обговорення в viber-спільноті «Велика академія жита» Андрія Білоуса 01.05.2019.

Хотите сделать Ваш молочный бизнес успешным и прогнозированным? 
Обращайтесь в American Dairy Technology!

Автор материала:

Aleksandr Ovcharenko

Dairy Nutritionist

 

 

 

Также, чтобы ничего не пропустить,  подписывайтесь на наш telegram-канал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.